Branża meblarska pędzi naprzód


Pierwsze półrocze 2016 roku przyniosło bardzo duży wzrost w branży meblarskiej – około 13%. Eksperci szacują, że tendencja ta się utrzyma, a Polscy producenci i eksporterzy mebli zacierają ręce na myśl o czekającym ich sukcesie.


Zwiększona sprzedaż w Polsce i za granicą


Na rozwój branży meblarskiej w Polsce ma wpływ wiele czynników. Tanie surowce sprowadzane z Ukrainy i Białorusi pozwalają na zmniejszenie kosztów produkcji (a także na obniżenie cen produktów, a co za tym idzie - uatrakcyjnienie oferty w oczach konsumentów). Polskie firmy stosują też coraz bardziej nowoczesne technologie, a ich produkty wyróżniają się atrakcyjnym i niesztampowym wzornictwem docenianym w krajach zachodnich. Rośnie eksport naszych rodzimych mebli, między innymi w związku ze stopniowym odradzaniem się zachodniej gospodarki. Także i sprzedaż na rodzimym rynku wzrasta, a wiąże się to w dużej mierze ze zwiększoną ilością budowanych mieszkań i domów – które przecież muszą być właściwie wyposażone.


Szacuje się, że wartość eksportu mebli przekroczy w tym roku 9 miliardów euro. Branża prawdopodobnie dalej będzie wzrastać w podobnym tempie (13-14% rocznie), co nawet przy obniżeniu cen da wielu firmom produkcyjnym zysk zwiększony nawet o ok. 10%.


Jak na tym zyskują śruby i nakrętki?


Elementy złączne to bardzo ważne części wszystkich mebli, ponieważ stanowią ich najważniejsze spoiwo. Rozwój branży meblarskiej oznacza też rozwój naszej branży – produkcji śrub i innych elementów metalowych wykorzystywanych w produkcji mebli. Dlatego też z zapałem kibicujemy firmom meblarskim i dostosowujemy także i naszą działalność do jej oczekiwań, wspierając jej sukces i z jej pomocą budując swój własny.

HURTOWNIA:

26-900 Kozienice- Aleksandrówka

tel.+48 48 611 02 60

fax.+48 48 614 35 64

e-mail:biuro@darmet.pl

Godzinny otwarcia:

pn- pt od 8 -16

sobota nieczynne