Gdyby nie śruby to...


Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wyglądałby świat wokół Ciebie, gdyby zabrakło w nim takich akcesoriów jak śruby? W pierwszej chwili ciężko dostrzec i docenić, jak wielką różnicę zrobiłby brak tych niewielkich elementów złącznych. Gdy jednak pomyślisz o tym chwilę, zauważysz, że bez śrub nasz świat byłby... sparaliżowany!

Żeby zobrazować znaczenie tych małych metalowych wyrobów, zwróćmy uwagę na ich znaczenie w kontekście kilku bardziej lub mniej znanych nam czynności.

  • - Jazda samochodem – samochód to wytwór będący połączeniem wielu różnych systemów. Sam jego kształt, konstrukcja, to zaledwie szkielet tego niezwykle skomplikowanego urządzenia. Szkielet ten utrzymywany jest za pomocą śrub, ale ich rola przejawia się także w innych aspektach działania samochodu. Silnik, koła, kokpit – każda z tych części połączona jest z innymi elementami budowy samochodu za pomocą śrub. Gdyby nie one, konstrukcja, jaką jest samochód, nie tylko nie mogłaby właściwie działać, ale przede wszystkim wcale by nie powstała.

  • - Wyposażanie domów – meble, półki, łóżka, a nawet okna i drzwi – budowa wszystkich tych elementów wyposażenia domu oparta jest m.in. na połączeniach śrubowych. Wyobraź sobie dom bez wszystkich tych akcesoriów. Zastanów się, czym można by je zastąpić. Nie jest to łatwe, prawda? W tym momencie docenienie roli śrubek przychodzi już bardzo łatwo...

  • - Loty kosmiczne – to kwestia, z którą większość z nas ma niewiele wspólnego na co dzień (ale kto wie, co będzie za kilkadziesiąt lat?). Faktem jest jednak, że w tak skomplikowanym wehikule jakim jest statek kosmiczny znaczenie ma nawet najmniejsza śrubka. Duże osiągnięcia ludzkości, takie jak pierwszy lot w kosmos, lądowanie na księżycu, czy już wkrótce lądowanie na Marsie zawdzięczają swoje powodzenie śrubom w nie mniejszym stopniu co naukowcom, inżynierom i astronautom.


Śruby – doceń je w codziennym życiu!

Niech te małe bezimienne łączniki zostaną docenione przez wszystkich, którzy używają ich na co dzień – czyli przez każdego z nas! My, jako producent elementów złącznych, jesteśmy dumni, mogąc produkować wyroby, które pełnią tak wielką rolę w życiu nas wszystkich. Dlatego z pełnym zaangażowaniem wypełniamy swoją misję i dokładamy wszelkich starań, by były to produkty najwyższej jakości i by jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych klientów.

HURTOWNIA:

26-900 Kozienice- Aleksandrówka

tel.+48 48 611 02 60

fax.+48 48 614 35 64

e-mail:biuro@darmet.pl

Godzinny otwarcia:

pn- pt od 8 -16

sobota nieczynne