W naszej ofercie nie mogło zabraknąć usługi walcowania gwintów. To nowoczesna i efektowna metoda, która pozwala na wytworzenie elementów złączeniowych o odpowiednich parametrach dla różnych gałęzi przemysłu. Jej wyborem mogą być zainteresowani przedstawiciele branży motoryzacyjnej, lotniczej, energetycznej czy przemysłowej. Z jej pomocą możemy bowiem wykonać trwałe i wytrzymałe produkty do różnego rodzaju urządzeń.

śruby

Proces walcowania gwintów polega na zastosowaniu specjalnych rolek, które są nacinane w taki sposób, aby pasowały do wzoru, który zawarty został w projekcie. W czasie produkcji materiał jest poddawany dużemu naciskowi, co prowadzi do jego plastycznego odkształcenia i utworzenia gwintu o odpowiednim kształcie. Walcowanie może być wykorzystywane do obróbki elementów o małych i dużych średnicach. Bez przeszkód można mu poddawać różnorodne materiały, takie jak stal, aluminium czy tworzywa sztuczne.

Zalety nowoczesnego walcowania gwintów

Nowoczesne walcowanie gwintów posiada wiele zalet, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi metodami cięcia gwintów, takimi jak frezowanie czy gwintowanie, które nadal możemy wykonać w ramach świadczonych przez nas usług tokarsko-frezarskich. Po pierwsze, proces ten pozwala na uzyskanie znacznie wyższej wydajności, co przekłada się na niższe koszty produkcji. Po drugie, dzięki plastycznemu odkształceniu materiału, walcowane gwinty charakteryzują się lepszą jakością oraz większą wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Ponadto jest to metoda ekologiczna, gdyż nie generuje odpadów skrawanych ani nie wymaga stosowania chłodziw. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.